КДЮСШ №1

Відділення легкої атлетики комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради»

Дитячо-юнацька спортивна школа №1 міста Артемівська була заснована наказом міського відділу освіти у 1952 році на базі загальноосвітньої школи №7.

P3230067Web

Першим директором школи став Білоцерковський Іван Кирилович. У ДЮСШ було відкрито 4 відділення: футболу, волейболу, художньої гімнастики та легкої атлетики. На протязі 60-80х років у відділені легкої атлетики працювали такі видатні тренери як Шаповалов Олександр Данилович, Водоріз Іван Андрійович, Подзолкін Руслан Костянтинович, Кузьмов Валерій Тимофеєвич, Задорожний Павло Іванович, Заслужений тренер України Мартинюк Володимир Михайлович та Заслужений тренер України та СРСР Лис Віктор Мілентійович. Ці тренери виховали переможців обласних, Всеукраїнських змагань та чемпіонатів Радянського Союзу: Олександра Зінкевича, Тетяну Сидоренко, Наталію Коваленко, Тетяну Мартинову, Лілію Сидоренко, Юрія Галку, Тетяну Проценко, Людмилу Клейботенко, Олену Красотину, Валентину Альнікову.

У 1998 році комплексну дитячо-юнацьку спорту школу №1 передали з балансу міського відділу освіти на баланс комітету по фізичній культурі і спорту Артемівської міської ради. У 2001 році директором школи призначено Заслуженого тренера України з легкої атлетики Ігоря Скирду, який займає цю посаду по теперішній час.

Сьогодні у відділенні легкої атлетики КДЮСШ №1 працюють 4 тренера-викладача за основним місцем роботи і 4 тренера за сумісництвом:

Мартынюк В.М.Мартинюк Володимир Михайлович (04.08.1954 р.н.) - старший тренер-викладач відділення легкої атлетики КДЮСШ №1, Заслужений тренер України. Виховав: Антоніну Єфремову - майстра спорту України міжнародного класу; Колганова Марка, Дмитрука Максима та ще близько 10 - майстрів спорту України та СРСР. У відділенні ДЮСШ працює з 1 жовтня 1999 року.
СкирдаСкирда Ігор Володимирович (06.09.1968 р.н.) - тренер-викладач відділення легкої атлетики КДЮСШ №1 за сумісництвом, Заслужений тренер України. Виховав: Аліну Логвиненко - Заслуженого майстра спорту України; Маргариту Твердохліб, Юлію Корунчак - майстрів спорту України міжнародного класу; Юлію Куріло, Вікторію Болбат - майстрів спорту України. У відділенні ДЮСШ працює з 1991 року.

Видатні спортсмени-вихованці відділення легкої атлетики КДЮСШ №1:

Аліна Логвіненко (18.07.1990) - Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, переможець чемпіонату Європи 2009 року серед юніорів (Сербія), бронзовий призер чемпіонату Європи 2009 року (Сербія), бронзовий призер чемпіонату Європи 2011 року в естафеті 4х400м (Стокгольм), переможець чемпіонату Європи 2012 року в естафеті 4х400м (Хельсінки), учасниця Олімпійськіх ігор 2012 року у Лондоні (4 місце в естафетному бігу 4х400м та 12 місце в особістому заліку на дистанції 400 метрів).
Закінчила ЗОШ №11 м.Артемівська, Донецьке вище училище олімпійського резерву ім.С.Бубки та Донецький національний університет. Неодноразово ставала переможницею міського смотру-конкурсу "Кращий спортсмен року з олімпійських видів спорту на території Артемівської міської ради". У 2013 році отримала звання "Молода людина року" та "Людина року у сфері спорту" м.Артемівська.
Логвиненко
Антоніна Єфремова (19.07.1981) - майстер спорту України міжнародного класу, учасниця Пекінської і Афінської Олімпіад, переможниця всесвітньої Універсіади, чемпіонатів і Кубків Європи з легкої атлетики. У 2011 році Антоніна стала чемпіонкою Європи в Стокгольмі, встановивши рекорд змагань на дистанції 400 метрів та допомогла завоювати бронзу в естафеті 4х400 метрів.
Закінчила ЗОШ №15 м.Часів Яру, Донецьке вище училище олімпійського резерву ім.С.Бубки та Донецьку академію управління. Неодноразово ставала переможницею міського смотру-конкурсу "Кращий спортсмен року з олімпійських видів спорту на території Артемівської міської ради". У 2011 отримала звання "Людина року у сфері спорту" м.Артемівська. З 2005 року щорічно організовує змагання з легкої атлетики “чемпіонат Донецької області на призи МСУМК А.Єфремової”, який у останні роки став відкритим.
Ефремова-А.Web
Маргарита Твердохліб (02.06.1991) - майстер спорту України міжнародного класу. Бронзовий призер чемпіонату світу серед молоді 2010 року в стрибках у висоту (Монктон, Канада). Учасниця Олімпійських ігор 2012 року у Лондоні. Багаторазова переможниця чемпіонатів і Кубків України.Твердохлеб
Юлія Корунчак (09.08.1991 р.н.) - майстер спорту України міжнародного класу. Учасниця паралімпійських ігор у Афінах, Пекіні та Лондоні у стрибках у довжину. Багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу. Переможниця чемпіонатів та Кубків України.Корунчак-Ю.С.-Web