Артем Коноваленко: «Мною рухає бажання показати все, на що я здатний, а задачі я ставлю поступово»

На чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщені серед юнаків та дівчат (2000 р.н. та молодші), який проходив з 30 січня по 1 лютого в Запоріжжі, спортсмен Донецької області Артем Коноваленко отримав дві нагороди.

Артем завоював перемогу в потрійному стрибку з результатом 15.18 м, який дозволив йому піднятися на першу сходинку у світовому топ-листі серед юнаків, а також став срібним призером у стрибках у довжину (6.78 м).

Юний талант, якому зараз шістнадцять, почав свої заняття легкою атлетикою з 11-ти років у тренера Тетяни Серорез. До цього батьки водили сина на волейбол, футбол і плавання, але, за словами атлета, потрійний стрибок (дебют у цій легкоатлетичній дисципліні видався вдалим – 13.08 м на змаганнях у 13 років — прим.) підкорив його «відчуттям польоту».

— Артем, наскільки несподіваним для тебе стала поява на вершині світового списку серед юнаків у потрійному стрибку?
— Перше місце в світі — це, звичайно, добре. Але це можна було спрогнозувати. Зараз, під час проведення зимових чемпіонатів, немає такої сильної конкуренції. Найвищі показники будуть влітку, коли не виступали відкрито в приміщеннях кубинці, американці будуть стрибати десь в район 16-ти метрів.

— Які відчуття були, коли ти побачив свій результат?
— Дуже багато позитивних емоцій. Цей результат став свідченням того, що вся виконана з тренером робота була не дарма.

— Як я розумію, це твій особистий рекорд? Коли був попередній і скільки він становив?
— Так, це мій особистий рекорд — 2 см до нормативу кандидата в майстри спорту не вистачило. Але нічого, попереду ще літній сезон, є час додати. Попередній рекорд становив 14.92 м — його я показав 28 січня на дорослому командному чемпіонаті України (цей результат поставив Артема на 4 місце і дозволив виконати норматив для участі в юнацькому чемпіонаті світу — прим.).

Відео стрибка Артема Коноваленко на чемпіонаті України серед юнаків в Запоріжжі (30.01-01.02.2017):

— На юнацьких змаганнях вже через два дні ти перевершив свій показник на 26 см — за рахунок чого це вдалося?
— Напевно, вплинуло те, що я перебував тиждень в одному і тому ж манежі в Запоріжжі. І звикання до доріжці позначилося на результаті.

— У той же час, в стрибках у довжину на минулому чемпіонаті України серед юнаків у тебе не вийшло наблизитися до свого особистого рекорду, який становить 7.15 м. Як оцінюєш свій виступ в цьому виді?
— Я два місяці тому отримав травму пахової зв’язки, і вона стала причиною того, що у мене за цей час впали показники в спринті. А в стрибках у довжину важлива швидкість розбігу. За своїм станом можу сказати, що важко біглося та стрибалося.
— Артем, поділися планами на найближче майбутнє.
— Крім юнацького чемпіонату світу, на який я вже відібрався (змагання пройдуть 12-16 липня в столиці Кенії Найробі — прим.), буду намагатися потрапити на чемпіонат Європи серед юніорів — але для цього потрібно ще виграти юніорський чемпіонат України.
— Які планки ставиш для себе за результатами?
— Планую вийти в потрійному стрибку на 15.50 — 15.70 м. Якщо піде, буде виходити, може бути навіть і в район 16-ти метрів. А в довжину моя планка становить 7.40 — 7.50 м. Це те, чого треба прагнути.
— Тобто, і в стрибках в довжину плануєш відібратися на чемпіонат світу серед юнаків?
— Так, я думаю, що 7.30 м — це той показник, який я вже зараз можу стрибати. А норматив на юнацький чемпіонат світу складає 7.25 м.
— Ти слідкуєш за своїми конкурентами? Наскільки складною буде підготовка до майбутньої світової першості в Кенії?
— У мене все буде відбуватися поступово. Спочатку моїм головним завданням було відібратися до Кенії, наступне завдання — пройти успішно кваліфікацію, а там вже в фіналі намагатися увірватися до вісімки. А для того, щоб опинитися в призах, треба буде стрибати вже в районі 16-ти метрів.
— Артем, що для тебе є головним стимулом, який рухає вперед?
— Мною рухає бажання показати себе, показати все, на що я здатний. Також прагну дотягнутися до таких світових зірок, як Крістіан Тейлор, Тедді Тамга, Уілл Клей — це люди, які починали з юнацьких, юніорських змагань і поступово добивалися найвищих міжнародних досягнень.

Максим Кириченко