ТОКІО 2020: Легкоатлети Донетчинни

На Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо, які мали відбутися влітку 2020-го, але були перенесені на рік через пандемію, Донецьку область представлять 14 атлетів з 5 видів спорту. Легку атлетику представлятимуть — 9.

 

Найстаршим серед олімпійців Донеччини в Токіо стане 43-річний марафонець Олександр Сітковський, наймолодшим – 25-річний велосипедист Анатолій Будяк.

Найдосвідченіша в плані виступів на Олімпійських іграх – метальниця диску Наталя Семенова (вона була на Іграх 2004, 2008, 2012, 2016 років). Тричі на Іграх були марафонець Олександр Сітковський (2008, 2012, 2016) і легкоатлетка Ольга Саладуха (2008, 2012 – бронзова медаль у потрійному стрибку, 2016). Двічі – легкоатлети Аліна Логвиненко (2012 – бронзова медаль у жіночій естафеті 4×400 м, 2016) і Сергій Смелик (2012, 2016), Вікторія Ткачук (2016). Дебютними Ігри-2020 у Токіо стануть для  Мар’яна Закальницького, Вікторії Калюжної, Марії Миколенко.

 

Народився 19 серпня 1994 року в с. Верхня Калуського району Івано-Франківської області.
Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики (спортивна ходьба).
Переможець чемпіонату Європи 2018 р. (м. Берлін, Німеччина) у спортивній ходьбі на 50 км. Срібний призер командних чемпіонатів світу 2016 року (м. Рим, Італія) та 2018 року (м. Тайцан, Китай) в спортивній ходьбі на 50 км. Учасник чемпіонату світу 2019 р. (м. Доха, Катар).
Перший тренер: Микола Богоносюк.
Тренери: Олександр Шевченко, Ірина Шевченко.

Народилася 11 липня 1994 року в смт Меліоративне Дніпропетровської області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (марафон).
Багаторазова чемпіонка України, бронзова призерка чемпіонату Європи з бігу на 5000 м (м. Таллінн, Естонія). Бронзова призерка Кубку Європи з бігу на 10000 метрів (у командному заліку) 2017 року, переможниця півмарафону у Мадриді 2017 р., учасниця чемпіонату Європи з кросу 2017 р. У 2019 році на Варшавському марафоні посіла 4 місце. Срібна призерка міжнародного марафону 2021 року (м. Дембно, Польща).
Перший тренер: Олександр Охріменко.
Тренери: Костянтин Степанцов, Володимир Ліщук.

Народилася 18 липня 1990 року у м. Артемівськ (нині – Бахмут).
Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики (біг на 400 м, естафета 4х400 м).
Переможниця чемпіонату Європи з легкої атлетики 2012 року (м. Гельсінкі, Фінляндія) в естафеті 4х400 м. Бронзова призерка Ігор ХХХ Олімпіади-2012 (м. Лондон, Великобританія) у естафетному бігу 4х400 м. Бронзова призерка командного чемпіонату Європи 2015 року (м. Чебоксари, Росія) у естафеті 4х400 м. Фіналістка Ігор ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія) – 5 місце в естафетному бігу 4х400 м.
Перший тренер: Ігор Скирда.
Тренери: Анатолій Чумак, Олена Чумак.

Народилася 4 квітня 1994 р. у с. Яцини Полтавської області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (біг на 400 м з/б).
Чемпіонка України, переможниця міжнародних змагань 2019 року (м. Кефалонія, Греція), переможниця Всесвітньої Універсіади 2019 року (м. Неаполь, Італія) в естафетному бігу 4х400 м, переможниця чемпіонату ABAF (400 м з/б), бронзова призерка VІІ Всесвітніх ігор серед військовослужбовців 2019 року (м. Ухань, Китай), бронзова призерка чемпіонату ABAF 2021 року (400 м з/б).
Тренер: Михайло Марченко.

Народилася 4 червня 1983 року у м. Донецьк.
Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики (потрійний стрибок).
Чемпіонка Всесвітньої Універсіади 2005 року (м. Бангкок, Таїланд). Триразова чемпіонка Європи 2010 р. (м. Барселона, Іспанія), 2012 р. (м. Гельсінкі, Фінляндія), 2014 р. (м. Цюрих, Швейцарія). Чемпіонка світу 2011 року (м. Тегу, Південна Корея). Переможниця чемпіонату Європи в приміщенні 2014 року (м. Гетеборг, Швеція). Бронзова призерка Ігор ХХХ Олімпіади-2012 (м. Лондон, Великобританія). Учасниця Ігор XXIX Олімпіади-2008 (м. Пекін, Китай), ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія). Бронзова призерка чемпіонату Європи у приміщенні 2019 року (м. Глазго, Великобританія). Фіналістка чемпіонату світу 2019 р. (м. Доха, Катар).
Перший тренер: Зоя Бойко.
Тренер: Анатолій Бойко.

Народилася 7 липня 1982 року у м. Горлівка Донецької області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (метання диска).
Переможниця чемпіонату Європи 2003 року серед юніорів (м. Бидгощ, Польща), переможниця Всесвітньої літньої Універсіади 2003 року (м. Тегу, Південна Корея). Переможниця командного чемпіонату Європи 2009 року, бронзова призерка чемпіонату Європи 2012 р. (м. Гельсінкі, Фінляндія). Учасниця Ігор ХХVIII Олімпіади-2004 (м. Афіни, Греція), Ігор ХХІХ Олімпіади-2008 (м. Пекін, Китай), Ігор ХХХ Олімпіади-2012 (м. Лондон, Великобританія), Ігор ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія).
Перший тренер: Олександр Франков.
Тренер: Ольга Семенова.

Народився 9 червня 1978 року у м. Жовті Води Дніпропетровської області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (марафон).
Учасник Ігор ХХІХ Олімпіади-2008 (м. Пекін, Китай). На Іграх ХХХ Олімпіади-2012 (м. Лондон, Великобританія) посів 12 місце, на Іграх ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія) – 20 місце. Переможець марафону «Marathon de La Rochelle» у м. Ля Рошель (Франція) 2009 року. Переможець ХХХ марафону «Nessun Dorma»у Флоренції (Італія) 2013 р. Бронзовий призер марафону в м. Маракеш (Марокко) 2015 року з результатом 2.09.11. – особистий рекорд спортсмена, найкращий результат сезону в Європі. На міжнародному марафоні 2019 року у м. Пекін, Китай виконав олімпійський норматив (2:11:25).
Перший тренер: Віктор Лисенюк.
Тренери: Костянтин Степанцов.

Народився 19 квітня 1987 р. у селищі Новосімейкіне Луганської області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (біг на 100 м, 200 м).
Переможець Літньої Універсіади 2013 року (м. Казань, Росія), бронзовий призер чемпіонату Європи 2014 року (м. Цюрих, Швейцарія) з бігу на 200 м, учасник чемпіонату світу з легкої атлетики 2017 р. (м. Лондон, Великобританія), переможець Командного чемпіонату Європи Супер ліга 2017 року (м. Лілль, Франція), учасник Ігор ХХХ Олімпіади-2012 (м. Лондон, Великобританія), Ігор ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія). Переможець ІІ Європейських ігор 2019 року в командному заліку, учасник чемпіонату світу 2019 року (м. Доха, Катар), срібний призер VІІ Всесвітніх ігор серед військовослужбовців-2019 (м. Ухань, Китай).
Перший тренер: Сергій Будков.
Тренер: Тетяна Серорез.

Народилася 8 листопада 1994 року у с. Пліщин Хмельницької області.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (біг на 400 м з/б).
Бронзова призерка командного чемпіонату Європи 2015 року (м. Чебоксари, Росія) в естафетному бігу 4х400 м, учасниця чемпіонату світу та чемпіонату Європи 2015 року серед молоді. Учасниця Ігор ХХХІ Олімпіади-2016 (м. Ріо-де-Жанейро, Бразилія) з бігу на 400 м з/б. Учасниця чемпіонату світу 2017 року (м. Лондон, Великобританія), фіналістка чемпіонату Європи 2018 року (м. Берлін, Німеччина). Бронзова призерка етапу Діамантової Ліги 2021 року (м. Осло, Норвегія).
Перший тренер: Олександр Краснов.
Тренери: Анатолій Чумак, Олена Чумак.

 

За інформацією ДОНОДА